Çeçenler sınırlarını aştı!

LGBTHaber / Berk Çağıran / Berlin

Eşcinsellere karşı yürütülen operasyonlarda polisin 100’den fazla insanı alıkoyduğu, bazılarına da işkence yaptığı ile Nisan ayında Çeçenistan’dan gelen haberler çığ gibi büyümüş, devletin insanlara “Eşcinsel oğlunuzu, kızınızı öldürün yoksa biz öldüreceğiz” şeklinde çağrıları ile akıl almaz bir hale gelmişti. Rusya LGBT Ağı’ndan Natalia Poplevskaya, “İnsanları Çeçenistan’dan tahliye etmeye çalışıyoruz” demiş ve çalışmalar sonrasında Çeçenistan’dan Rusya ve Avrupa’ya büyük bir eşcinsel kaçış mücadelesi de başlamıştı. Çeçen eşcinsellerin kurtuluş mücadelesinde en büyük göçü göçmen yasaları görece daha insani olan Almanya almıştı.

Ancak Çeçenistanlı homofobik teröristler bununla da sınırlı kalmadı ve Almanya’ya sığınan eşcinsellere saldırmaya başladı. Bildirildiğine göre, Berlin’de silahlı Çeçen bir çetenin kadınları ve gay erkekleri terörize ettiği söyleniyor. Kaynaklar, kısa sürede bir çok kadın ve LGBT bireyin çeşitli şikayetlerle polise başvurduğunu iletiyor.

Alman haber ajansı Tagesspiegel, bu hafta başlarında çete tarafından iki genç Çeçen kadın ve bir Çeçen gay bireyin saldırıya uğradığını ve öldüresiye dövüldüğünü bildirdi.

Homofobik terörist grup feçtiğimiz günlerde yayımladığı bir video ile Çeçen halkına bir mesaj gönderdiğini söyledi YouTube’da paylaşılan videoya göre yüzü kapalı bir adamın elinde silahile çeşitli tehditler savurduğu görülüyor. Teröristin yayımladığı videoda “Bazı Çeçen kadınlar” ve ‘kadınlara benzeyen erkekler’ nitemelesi dikkat çekiyor. Eşcinsel ve trans topluluğuna atıfta bulunarak ‘ahlak dışı şeyler’ yaptığını iddia ettiği grup için ‘Onları cezalandıracağız’ diyor. Terörist kişi ardından grubun 80 üyesi olduğunu iddia ederek, çeteye daha fazla Çeçen’in katılmasını istediğini belirtiyor ve ‘Milli ve dini zihniyetlerini kaybetmiş, diğer etnik gruplara mensup erkeklerle flört eden ve onlarla evlenen, yanlış yol seçmiş olan Çeçen kadınlar ve kadınlara benzeyen ama kendilerine Çeçen erkekler diyenlere bir şans vermeyecek ve hepsini öldüreceğiz’ diye devam ediyor.
Henüz yorum yapılmamış

Yorum Ekle