Ramzan Kadyrov entourage

Kadirov: Bizde eşcinsel yok, varsa alın Kanada’ya götürün

ABDnin HBO televizyon kanalına konuşan Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov ülkesindeki eşcinsellerin hapse atıldığı veya kaçırıldığı iddialarının saçmalık olduğunu söyledi.

Çeçen lider Kadirov “Bizde böyle insanlar yok. Bizde gay yok. Varsa alın Kanada’ya götürün. Allah’a hamd olsun. Bizden uzak olsunlar.” diye konuştu

Kadirov ayrıca, ABD’nin tüm politikalarının Rusya ve Rusya yönetimine karşı yürütüldüğünü söyledi. “Amerika, Rusya karşıtı, Rusya yönetimi karşıtı politikalar yürütüyor. Onlar da biliyor ki ben, Rusya için canını vermeye hazır insanlardan biriyim, saldırı ve savunma yapabilecek iyi bir ordum var. Bakalım, kimin başına ne gelecek” diyen Kadirov, “Rusya, ABD’yi düşman olarak görüyor mu? sorusuna ise, “Amerika, bizim onu düşman olarak görebileceğimiz, böyle güçlü bir devlet değil. Bizim güçlü bir devletimiz, nükleer gücümüz var.” diye yanıt verdi.

Geçtiğimiz aylarda Rus Novaya gazetesinin yayımladığı bir dizi haberde Çeçenistanda eşcinsellerin topluca hapishaneye atıldığı, işkenceye uğradığı, hatta öldürüldüğünü gündeme getirmişti.
Henüz yorum yapılmamış

Yorum Ekle